Gwarancja autentyczności

Brit Style gwarantuje autentyczność oferowanych produktów. Wszystkie pochodzą z Wlk. Brytanii, z magazynów centralnych poszczególnych marek. Każdy produkt wysyłamy Klientom z kompletem oryginalnych metek, w oryginalnym foliowym opakowaniu. Proszę nie odcinać metek i nie wyrzucać opakowań – są one konieczne w przypadku ewentualnego zwrotu lub wymiany zakupionego towaru.

Szacuje się, że nawet do 20% produktów znajdujących się w obrocie to podróbki. To bardzo duża liczba, która oznacza, że co piąty produkt może nie mieć nic wspólnego ze zdjęciem wykorzystywanym przez nieuczciwego sprzedawcę. Poniżej publikujemy krótki poradnik dla naszych Klientów, który pomoże im się ustrzec przed wydaniem niemałych pieniędzy na nieoryginalny produkt.
10 złotych zasad:

 1. Jeśli jest to zbyt piękne – nie może być prawdziwe. Jeśli cena jest podejrzanie niska – istnieje duże prawdopodobieństwo, że oferowany produkt nie jest oryginalny i pochodzi z wątpliwych źródeł.
 2. Wszystko sprowadza się do reputacji. Sprawdź opinie o sklepie/sprzedawcy, powinieneś mieć możliwość zapoznać się z opiniami innych Klientów o sprzedawcy czy produktach.  Podejrzani są sprzedawcy, którzy oferują duże ilości towaru lub różne markowe produkty w zadziwiająco niskich cenach.
 3. Czy taki produkt faktycznie został kiedykolwiek wyprodukowany? Wiele podróbek to towary, których dana marka nigdy nie wprowadziła na rynek – zwróć uwagę na nietypowe wzory i sprawdź w Internecie czy dana marka posiada takie w swoim katalogu.
 4. Niewłaściwe logo? Trudno o bardziej oczywisty znak. To pewna oznaka, że dany produkt został nieumiejętnie podrobiony. Porównaj logo na produkcie z logotypem danej marki. Logotypy marek znajdziesz w internecie – także na pasku logotypów na naszej Stronie Głównej.
 5. Niechlujne ściegi. Wiele podróbek ma naszyte podrobione metki bądź też – UWAGA – autentyczne metki. Szukaj podwójnych lub niechlujnych szwów, sprawdź czy metki są przyszyte równo, zweryfikuj czy metki z informacją o pielęgnacji są w języku angielskim.
 6. Pisownia! Błędy w pisowni często zdradzają podrobiony produkt. Torebka Channel? Portfel Miu Muu? Sukienka Assos? Nie, dziękuję. Sprawdź pisownię, która znajduje się na logo, metkach, etykietach fabrycznych oraz, w przypadku niektórych produktów, kartach autentyczności.
 7. Zwróć uwagę na wzór, szczególnie w przypadku produktów, na których znajduje się logo marki. Przykładowo, torebki Louis Vuitton są wykonane z jednego długiego paska materiału – na autentycznej torebce nie będzie więc uciętego w połowie logo czy szwów na spodzie torebki.
 8. Zwróć uwagę na wystające nitki oraz źle wykończone ozdoby. Dobrej jakości markowe produkty powinny być wykończone perfekcyjnie, bez luźnych, prujących się szwów.
 9. Rzecz jasna, rozpoznanie podróbki jest dużo trudniejsze na podstawie zdjęć online (zwłaszcza gdy te zdjęcia w odróżnieniu od towarów są autentyczne!). Sprawdź czy opis materiału zgadza się z materiałem, który widzisz na zdjęciu. 
 10. Jeśli nie jesteś pewien, czy dany produkt jest autentyczny, poproś sprzedawcę o więcej informacji lub zdjęć – zbliżeń etykiet czy metek, bądź też karty autentyczności (w przypadku gdy taka karta ma zastosowanie).

  Kupując w Brit Style, nie musisz sobie jednak zawracać tym wszystkim głowy.  Gwarantujemy autentyczność oferowanych marek i produktów.